"XIX. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL"

"XIX. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL"

17.06.2018 |

Datum 14. až 17. června 2018 Místa: Děčín, Česká Kamenice, Krásná Lípa, Rumburk, Hřensko, Bad Schandau a Pirna



 
Všichni zájemci o mimořádný hudební zážitek jsou srdečně zváni ve dnech 14. až 17. června 2018 na mezinárodní hudební festival v Ústeckém kraji a Svobodné zemi Sasko.  Základní myšlenkou pro jeho konání je popularizovat živou muziku a přiblížit ji hlavně mladým lidem v klasické podobě v orchestrálním podání.
 
Mezinárodní hudební festival (dále jen MHF) vznikl v roce 2000 v Děčíně z popudu předsedy Svazu hudebníků ČR pana Miloslava Zelenky. První tři ročníky proběhly pouze v Děčíně. Poté došlo k rozdělení na soutěž Big Bandů, která se přemístila do České Kamenice a přehlídka dechových kapel zůstala v Děčíně. Následně proběhlo ještě několik změn v organizaci v MHF až do současné podoby.
 
Město Česká Kamenice je hlavním pořadatelem s tím, že dramaturgie je v gesci Svazu hudebníků ČR. Spolupořadatelem je město Děčín a v rámci MHF jsou pořádány koncerty Big Bandů i dechových kapel v řadě obcí Děčínska a v družebních městech Bad Schandau a Pirna.
 
Stěžejní akcí festivalu je soutěž bigbandových orchestrů, která probíhá ve dvou kategoriích (do 25 a nad 25 let), přičemž první část se koná v pátek v Děčíně  a druhá v sobotu v České Kamenici. Hodnocení orchestrů je náplní mezinárodní poroty s účastí zástupců z německé, polské, slovenské a maďarské strany. Za českou stranu jsou v porotě stále pánové Hybš, Dr. Bayer a především předseda poroty Felix Slováček, za jehož vedení probíhají semináře pro vedoucí a dirigenty orchestrů.
 
Velmi atraktivní je přehlídka dechových kapel a mažoretek ve slavnostním průvodu, který prochází městem Česká Kamenice. Završena je „monster-koncertem„ všech kapel na náměstí za dirigování pplk. Jaroslava Šípa, šéfdirigenta Ústřední hudby Armády České republiky.
 
Program festivalu:
 
Čtvrtek 14. června 2018
Děčín, kostel Povýšení sv. Kříže
18:00 hodin - Hudba Hradní stráže a Policie ČR pod vedením plk. MgA. Václava Blahunka se sólistkou Miroslavou Časarovou
 
Pátek, 15. června 2018
Děčín, Střelnice - Soutěž big bandů do 25 let
8:30 hodin - Slavnostní zahájení soutěže
8:40 - 9:00 hodin - Big Band ZUŠ Děčín
9:15 - 9:35 hodin - Z.U.B.B. Praha Modřany
9:50 -10:10 hodin - Taneční orchestr ZUŠ Roudnice nad Labem
10:25 – 10:45 hodin - Mini Big Band ZUŠ Nováky - Slovensko
11:00 – 11:20 hodin - Swingáček ZUŠ Hronov
11:35 – 11:55 hodin - Big Band ZUŠ Nováky - Slovensko
12:00 – 13:00 hodin - Přestávka
13:00 – 13:20 hodin - Junior Big Band ZUŠ Litvínov
13:35 – 13:55 hodin - Big Band ZUŠ Teplice
14:10 – 14:30 hodin - LMMDV Melngailskolas Junior Band - Lotyšsko
14:45 – 15:05 hodin - Junior Big Band ZUŠ Vysoké Mýto
15:20 – 15:40 hodin - Jazz Big Band ´75 - Polsko
16:00 – 17:00 hodin - porada poroty MHF
17:00 – 18:00 hodin - seminář s porotci
 
Děčín, Masarykovo náměstí
10:00 – 10:45 hodin - Big Band ZUŠ Děčín
11:00 – 11:45 hodin - Z.U.B.B. Praha Modřany
12:00 – 12:45 hodin - Taneční orchestr ZUŠ Roudnice n.L.
13:00 – 13:45 hodin - Mini Big Band ZUŠ Nováky - Slovensko
14:00 – 14:45 hodin - Swingáček ZUŠ Hronov
15:00 – 15:45 hodin - Junior Big Band  ZUŠ Litvínov
16:00 – 16:45 hodin - Big Band ZUŠ Nováky - Slovensko
17:00 – 17:45 hodin - Big Band ZUŠ Teplice
18:00 – 18:45 hodin - Junior Big Band ZUŠ Vysoké Mýto
18:45 – 19:00 hodin - Folklórní soubor Jarošovci
19:00 hodin - Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže
20:00  hodin - Hlavní host: Timmy White s doprovodnou kapelou
 
Sobota 16. června 2018
Česká Kamenice, Dům kultury, soutěž big bandů nad 25 let
9:00 hodin - Slavnostní zahájení soutěže
9:15 – 9:35 hodin - Big Band CL
9:50 – 10:10 hodin - The Mole’s Wing Orchestra
10:25 – 10:45 hodin - Back Side Big Band  Praha
11:00 – 11:20 hodin - Big Band Zdenka Tölga z.s
11:30 – 13:00 hodin - přestávka
13:00 – 13:20 hodin - BOSCH Budapest Big Band – Maďarsko
13:35 – 13:55 hodin - Big Band Nowosolski - Polsko
14:10 – 14:30 hodin - Swingless Jazz Ensemble - Slovensko
15:00 – 16:00 hodin - porada poroty MHF
 
Česká Kamenice, náměstí
10:00 hodin - Slavnostní průvod dechových orchestrů a mažoretkových formací městem
11:00 – 12:00 hodin - Monsterkoncert dechových orchestrů
12:00 – 12:40 hodin - Jazz Big Band ´75 - Polsko
12:55 – 13:35 hodin - Back Side Big Band Praha
13:50 – 14:30 hodin - Big Band Zdenka Tölga
14:45 – 15:25 hodin - Big Band CL
15:40 - 16:20 hodin - LMMDV Melngailskolas Junior Band - Lotyšsko
16:35 – 17:15 hodin - Big Band Nowosolski - Polsko
17:30 - 18:10 hodin - Swingless Jazz Ensemble - Slovensko
18:25 - 19:05 hodin - Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže
20:00 hodin - Hlavní host: Jožka Šmukař a Cimbálová kapela
 
Doprovodný program
 
Pátek 15. červen 2018
Děčín, Obchodní centrum Pivovar
15:00 hodin -Dechový orchestr Haná a Dětský folklórní soubor Trávníček
.
Česká Kamenice, náměstí Míru
15:00  hodin - hudební vystoupení vítězů soutěže ,, Budeme si zpívat“
15:30  hodin - vyhlášení výsledků soutěže ,, Barevná nota ''
16:00  hodin - Přehlídka mažoretkových skupin
17:30  hodin - Dechový orchestr Haná a Dětský folklórní soubor Trávníček
 
Sobota, 16. června 2018
Rumburk, Lužické náměstí
14:00 - 14:45 hodin - Harmonie 1872 Kolín a mažoretky Srdíčko Kolín
15:00 - 15:45 hodin - Dechový orchestr Haná a Dětský folklórní soubor Trávníček
16:00 – 16:45 hodin - MV Lyra Eggenstein – Německo a Mažoretky ZUŠ Přelouč
17:00 – 17:45 hodin - Sopron Város Fúvószenekara - Maďarsko a Mažoretky M&T Nephilim Štětí
18:00 hodin - Folklórní soubor Jarošovci
 
Krásná Lípa
13:30 hodin - Dechový orchestr ZUŠ Chlumec nad Cidlinou a mažoretky Mini Střípky Olešnice
14:15 hodin - Orkiestra Deta Zakladów Górniczych ,,Rudna" – Polsko
 
Hřensko
15:00 - 15:45 hodin - Městský orchestr mladých Dolní Benešov a Novoborské mažoretky
16:00 - 16:45 hodin - Dechový orchestr Pralinka a mažoretky TK Rytmus Roudnice nad Labem
 
Neděle, 17. června 2018
Bad Schandau
11:00 – 11:45 hodin - Městský orchestr mladých Dolní Benešov
12:00 – 12:45 hodin - Folklórní soubor Jarošovci
13:00 - 13:45 hodin - Dechový orchestr ZUŠ Chlumec nad Cidlinou a mažoretky Mini Střípky Olešnice
14:00 - 14:45 hodin - Harmonie 1872 Kolín a mažoretky Srdíčko Kolín
 
Pirna
13:00 hodin - Swingless Jazz Ensemble Nitra
14:00 hodin - Dechový orchestr Haná a Dětský folklórní soubor Trávníček, Dechový orchestr Pralinka a mažoretky TK Rytmus Roudnice nad Labem, Novoborské mažoretky
 
Akce je podpořena Ústeckým krajem.
 
Více informací naleznete zde.
 
Dům kultury Česká Kamenice, příspěvková organizace
Komenského 288
407 21 Česká Kamenice
 
Tel.: +420 412 584 791, (+420 775 879 884)

 

30.03. | „DĚČÍNSKÉ MUZEUM VIRTUÁLNĚ ZVE NA ZAJÍMAVÉ VÝSTAVY“ »

28.02. | „VÝSTAVY V OBLASTNÍM MUZEU V MOSTĚ ONLINE“ »

28.02. | „VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY EXPONÁTŮ MUZEA MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM“ »

28.02. | „REGIONÁLNÍ MUZEUM V TEPLICÍCH VIRTUÁLNĚ“ »

28.02. | „VIRTUÁLNÍ NÁVŠTĚVA OBLASTNÍHO MUZEA V CHOMUTOVĚ“ »

31.01. | „FARMÁŘSKÉ TRHY V ÚSTECKÉM KRAJI – ZIMA 2020“ »

28.11. | „ADVENTNÍ KONCERT ÚSTECKÉHO KRAJE ONLINE“ »

15.10. | „PROHLÍDKA LODI KOSTELA V MOSTĚ – 2020“ »

15.10. | „CHOMUTOVSKÝ ZOOPARK V SEZÓNĚ 2020 OTEVÍRÁ SVÉ BRÁNY“ »

15.10. | „DĚČÍNSKÁ ZOO ZVE K NÁVŠTĚVĚ“ »

15.10. | „OBLASTNÍ MUZEUM V CHOMUTOVĚ MÁ OTEVŘENO“ »

15.10. | „SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZVOU K NÁVŠTĚVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU“ »

19.09. | „ZAHRADA ČECH LITOMĚŘICE 2020 – 20. LET ÚSTECKÉHO KRAJE“ »

19.09. | „MENTAUROVSKÝ POČIN 2020 - 2. ROČNÍK, ANEB MALÝ FESTIVAL MEZI LESY“ »

29.08. | „SE STRÁŽCEM K PRAVČICKÉ BRÁNĚ“ »

31.07. | „NOC V ZOO V DĚČÍNĚ“ »

03.06. | „FARMÁŘSKÉ TRHY V ÚSTECKÉM KRAJI – JARO 2020“ »

15.02. | „MASOPUST V ZOO DĚČÍN“ »

23.12. | "ÚSTECKÉ VÁNOCE 2019 - VÁNOČNÍ TRHY A ADVENTNÍ AKCE V ÚSTÍ NAD LABEM" »

14.12. | „NOČNÍ PROHLÍDKA PODZEMNÍCH CHODEB – TEREZÍN“ »

07.12. | „ČERTOVSKÝ REJ V ZOO DĚČÍN“ »

24.11. | „ZTRACENÁ ZÁKOUTÍ TEREZÍNA“ »

04.11. | „SOUTĚSKY V HŘENSKU: ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY 2019“ »

28.10. | "DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V CHOMUTOVSKÉM DEPOZITÁŘI ŽELEZNIČNÍHO MUZEA" »

28.10. | „PODŘIPSKÝ MOTORÁČEK – SEZÓNA 2019“ »

28.10. | „KAMENICKÝ MOTORÁČEK – SEZÓNA 2019“ »

26.10. | „DUŠIČKOVÝ SPECIÁL 2019 – TEREZÍN“ »

20.10. | „ŽIDOVSKÝ ROK A JEHO SVÁTKY V DĚČÍNĚ“ »

05.10. | „JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI TEREZÍN 2019“ »

14.09. | „FESTIVAL MILEŠOV 2019“ »

28.08. | „DĚTSKÉ PROHLÍDKY ZÁMKU DĚČÍN“ »

17.08. | „POSLEDNÍ PIRÁTSKÉ VÁLKY - TEREZÍN 2019“ »

26.07. | „NOC V ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ – DĚČÍN“ »

29.06. | "EXKURZE V BÍLINSKÉ KYSELCE" »

07.06. | „NOC SNŮ V ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ DĚČÍN 2019“ »

26.05. | „MĚSTSKÉ SLAVNOSTI DĚČÍN 2019“ »

10.05. | „OHŇOSTROJOVÁ PLAVBA V DĚČÍNĚ 2019“ »

22.04. | „VELIKONOCE 2019 NA ZÁMKU STEKNÍKU: ZÁMECKÉ ZAHRADY ZVOU K HLEDÁNÍ VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA“ »

14.04. | „MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK NA ZÁMKU STEKNÍK“ »

13.04. | „ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY 2019 V DĚČÍNĚ“ »

13.04. | „LABSKÝ OBOJŽIVELNÍK - RECESNÍ ZÁVOD V DĚČÍNĚ“ »

13.04. | „PROHLÍDKY ČAJOVÉHO PAVILONU NA ZÁMKU V DĚČÍNĚ“ »

13.04. | „POHÁDKY Z PEVNOSTI – TEREZÍN“ »

06.04. | „STARTUJEME! - ZAHÁJENÍ 70. SEZONY V ZOO DĚČÍN“ »

31.03. | „ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2019 NA ZÁMKU STEKNÍK“ »

31.03. | „PROHLÍDKY SKLEPENÍ NA ZÁMKU V DĚČÍNĚ“ »

30.03. | „OTEVÍRÁNÍ ZÁMECKÝCH ZAHRAD 2019 V DĚČÍNĚ“ »

21.03. | „LYŽOVÁNÍ VE SKIAREÁLU V LOUČNÉ POD KLÍNOVCEM" »

21.03. | „ZIMA VE SPORT AREÁLU KLÍNY NA MOSTECKU“ »

21.03. | „SKIAREÁL TELNICE V ROCE 2019“ »

diskuze

 

Počasí v regionu »

Panorama 360° »

Úvod|Cíle/Trasy|Multimédia|Transformace a rekultivace území|Místo pro podnikání|RSK UK|Akce|Kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekultivovaná území ÚK » "XIX. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL" | Akce

| | cesky deutsch english