Informace k epidemiologické situaci – pandemie SARS-CoV-2 a nemoci covid-19
 
AKTUÁLNÍ OMEZENÍ - počínaje čtvrtkem 22. října 2020 dochází z rozhodnutí vlády České republiky k nejvýraznějším restrikcím společenského života a ekonomických činností od jara 2020. Přijatá omezení se týkají omezení obchodů a služeb, omezení pohybu, cestování a turismu. Povolené jsou vycházky v přírodě a v parcích, pobyt na chatách a chalupách, a to v maximálním počtu dvou osob s výjimkou členů domácnosti a spolupracovníků. Bližší informace jsou uvedeny zde. Od středy 28. října 2020 platí na území České republiky, až na přesně stanovené výjimky, zákaz vycházení v nočních hodinách (prozatím do půlnoci 20. listopadu 2020), a další významná omezení ekonomických aktivit, více informací je dostupných zde.
 
Od středy 21. října 2020 si lidé musí nasazovat roušky i v automobilech, pokud jedou s někým, kdo není členem společné domácnosti, a na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, pokud se v tom místě vyskytují více než dvě osoby blíže než dva metry od sebe a nejedná se o členy jedné domácnosti. Dále zde.
 
Za předem stanovených podmínek platí v České republice s platností od pondělí 5. října 2020 nouzový stav. Toto mimořádné opatření je, na základě usnesení vlády č. 957 ze dne 30. září 2020 (zde), vydáváno s platností na 30 dnů, tedy do půlnoci v úterý 3. listopadu 2020, dále byl nouzový stav Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR prodloužen do 20. listopadu 2020, respektive 12. prosince 2020 (zde).
 
Na základě odborných stanovisek platí, že protiepidemická opatření jsou naprosto klíčovým prvkem ke zlepšení vývoje současné epidemiologické situace. Je proto nutné, aby veřejnost stanovená nařízení i přes určitý diskomfort, zodpovědně dodržovala. Veřejnost by se prozatím měla vyvarovat hromadných akcí.
K dispozici je také nově ustavený Protiepidemický systém ČR (kompletní tabulka COVID rizika, zde).
 
 
Na základě mimořádného jednání vlády České republiky konaného v neděli 29. listopadu 2020 přechází počínaje čtvrtkem 3. prosince 2020 Česká republika do nižšího, třetího, stupně protiepidemického systému (více zde). Toto opatření mj. znamená, že budou moci v omezené podobě a za přísných hygienických opatření otevřít restaurace, všechny obchody a služby. Uskutečnit bude možné třeba i vánoční trhy, avšak lidé na nich nebudou moci přímo konzumovat zakoupené potraviny. Skončí také zákaz vycházení a zákaz nedělního prodeje.
 
 

cíle

3d modely

multimedia

 

Ústecký kraj jinak!

Projekt Zažij změnu – Ústecký kraj jinak realizuje Ústecký kraj s cílem podpořit území zasažená těžbou hnědého uhlí. Dříve měsíční krajina se postupně proměňuje v rozsáhlá rekultivovaná území, která mají ekonomický, společenský, energetický i turistický potenciál. Na těchto stránkách najdete turistické zajímavosti z dotčeného území, pozvánky na turistické akce, které se v tomto regionu konají a informace vztahující se k budoucímu využití rekultivovaných území.

O jaké území se jedná?

Projekt Zažij změnu se týká území zasaženého těžbou hnědého uhlí. Zahrnuje části okresů Chomutov, Most, Teplice a Ústí nad Labem. Podrobný výčet dotčených obcí najdete zde.

Zažij změnu!

Velká část Ústeckého kraje byla od 19. století a především ve 20. století ovlivněna důlní činností, energetickým a chemickým průmyslem. Povrchová těžba uhlí velmi výrazně změnila tvář zdejší krajiny. Vytěžená území však díky rekultivačním pracím získávají novou tvář a nové možnosti využití. Vodní plochy, moderní sportoviště, zalesněná krajina zvou k aktivnímu odpočinku i rekreaci. Přijeďte se přesvědčit a zažijte Ústecký kraj jinak, než jak se o něm mluví.

 

TOP 3 - nejčtenější události

18.12. | „VÝSTAVA V KRÁSNÉM BŘEZNĚ: PŘEMYSL OTAKAR II. - KRÁL, RYTÍŘ, ZAKLADATEL“ »

30.12. | „VÝSTAVY V OBLASTNÍM MUZEU V MOSTĚ UŽ NEJEN ONLINE“ »

30.12. | „NEJEN VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY EXPONÁTŮ MUZEA MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM“ »

 

 

 

Facebook

Facebook BOX

diskuze

 

Počasí v regionu »

Panorama 360° »

Úvod|Cíle/Trasy|Multimédia|Transformace a rekultivace území|Místo pro podnikání|RSK UK|Akce|Kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekultivovaná území ÚK » Úvod » Informace k epidemiologické situaci | Zažij změnu, Ústecký kraj jinak

| | cesky deutsch english