Informace k epidemiologické situaci – pandemie SARS-CoV-2 a nemoci covid-19
 
AKTUÁLNÍ OMEZENÍ - za předem stanovených podmínek platí v České republice s platností od pondělí 5. října 2020 nouzový stav. Toto mimořádné opatření je, na základě usnesení vlády č. 957 ze dne 30. září 2020 (zde), vydáváno s platností na 30 dnů, tedy do půlnoci v úterý 3. listopadu 2020, dále byl nouzový stav Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR opakovaně prodlužován, aktuálně do půlnoci v neděli 14. února 2021 (zde).
 
Na základě odborných stanovisek platí, že protiepidemická opatření jsou naprosto klíčovým prvkem ke zlepšení vývoje současné epidemiologické situace. Je proto nutné, aby veřejnost stanovená nařízení i přes určitý diskomfort, zodpovědně dodržovala. Veřejnost by se prozatím měla vyvarovat hromadných akcí.
K dispozici je také nově ustavený Protiepidemický systém ČR (kompletní tabulka COVID rizika, zde).
 
Od neděle 27. prosince 2020 přechází Česká republika do 5. stupně PES (zde). Vláda schválila přísnější opatření, která platí do 22. ledna 2021. V důsledku toho je opět prodloužen noční zákaz vycházení, který začíná v 21:00 hodin. Ve stejnou dobu zavírají všechny prodejny a služby včetně výdejních okének (zde). Povolené jsou opět jen vymezené základní druhy prodávaného zboží a poskytovaných služeb. Zákaz již není vázán na velikost prodejny. Všechny povolené maloobchody a provozovny služeb mohou mít otevřeno i v neděli. Zákaz se od 27. 12. 2020 týká i lyžařských vleků a lanových drah pro veřejnost (u lyžařských tratí). Zakázán je prodej nepotravinářského zboží na tržištích, v tržnicích a v mobilních provozovnách. Omezeno je shromažďování více než 2 osob na veřejnosti. Svateb, pohřbů a vstupu do registrovaného partnerství se může účastnit max. 15 osob. Pro církevní a náboženská shromáždění jea snížena povolená kapacita v kostelech a modlitebnách na max. 10 % míst k sezení - je povolen hromadný zpěv za podmínky, že zpěváci nebo sbor budou oddělení od ostatních účastníků shromáždění tak, aby bylo zabráněno šíření kapének.
 
 

cíle

3d modely

multimedia

 

Ústecký kraj jinak!

Projekt Zažij změnu – Ústecký kraj jinak realizuje Ústecký kraj s cílem podpořit území zasažená těžbou hnědého uhlí. Dříve měsíční krajina se postupně proměňuje v rozsáhlá rekultivovaná území, která mají ekonomický, společenský, energetický i turistický potenciál. Na těchto stránkách najdete turistické zajímavosti z dotčeného území, pozvánky na turistické akce, které se v tomto regionu konají a informace vztahující se k budoucímu využití rekultivovaných území.

O jaké území se jedná?

Projekt Zažij změnu se týká území zasaženého těžbou hnědého uhlí. Zahrnuje části okresů Chomutov, Most, Teplice a Ústí nad Labem. Podrobný výčet dotčených obcí najdete zde.

Zažij změnu!

Velká část Ústeckého kraje byla od 19. století a především ve 20. století ovlivněna důlní činností, energetickým a chemickým průmyslem. Povrchová těžba uhlí velmi výrazně změnila tvář zdejší krajiny. Vytěžená území však díky rekultivačním pracím získávají novou tvář a nové možnosti využití. Vodní plochy, moderní sportoviště, zalesněná krajina zvou k aktivnímu odpočinku i rekreaci. Přijeďte se přesvědčit a zažijte Ústecký kraj jinak, než jak se o něm mluví.

 

TOP 3 - nejčtenější události


 

 

 

Facebook

Facebook BOX

diskuze

 

Počasí v regionu »

Panorama 360° »

Úvod|Cíle/Trasy|Multimédia|Transformace a rekultivace území|Místo pro podnikání|RSK UK|Akce|Kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekultivovaná území ÚK » Úvod » Informace k epidemiologické situaci | Zažij změnu, Ústecký kraj jinak

| | cesky deutsch english